Co zobaczyć na wakacjach w Polinezji Francuskiej?

Polinezja Francuska to cel podróży wielu osób. Swoim zasięgiem obejmuje 5 archipelagów i ponad 150 wysp na Oceanie Spokojnym i stanowi wspólnotę zamorską Francji. Łączna powierzchnia wysp wynosi ponad 3 500 kilometrów kwadratowych. Językiem urzędowym jest oczywiście francuski. Polinezja stanowi ucieleśnienie tego, jak człowiek postrzega raj na ziemi. Jest to także kraj niezwykle malowniczy, z wieloma górami kontrastującymi z pięknymi brzegami i okalającą wyspy wodą.

Kiedy jechać na Polinezję Francuską?

Do Polinezji Francuskiej łatwiej jest dotrzeć z Europy niż z sąsiednich krajów Oceanii. Cały ruch lotniczy skupia się w porcie Faaa w stolicy Polinezji – Papeete. Oczywiście, można na wyspy Polinezji Francuskiej dopłynąć z Fidżi, Australii, Nowej Kaledonii czy Nowej Zelandii. Najlepszym okresem na podróż na rajskie wyspy jest czas pory suchej, która ma miejsce między czerwcem a październikiem. W lipcu i sierpniu zdarzają się pewne zachwiania pogody, które spowodowane są wiatrami południowymi. Niemniej warto tam być także w lipcu, ponieważ odbywa się festiwal „Heiva i Tahiti”, który stanowi coś w rodzaju karnawału w Rio. Z kolei na początku listopada cała Polinezja Francuska żyje wyścigiem canoe.

Polinezja Francuska – co zobaczyć?

Do najpiękniejszych wysp Polinezji Francuskiej zalicza się Tahiti, Bora Bora, Moorea i Huahine. Tahiti to nic innego jak bajkowe turkusowe laguny i biały piasek na plaży. Wyspa ta jest ważnym kulturalnym centrum współczesnej Polinezji. Na wyspie Moorea można za to poczuć się jak w raju na ziemi. Lazurowa woda, biały piasek i góry z niesamowitą zieloną roślinnością to widok, który zapiera dech w piersiach. Warto dodać, że jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego. Będąc na niej obowiązkowo należy odwiedzić Zatokę Cooka. Kolejna wyspa – Huashine – została odkryta przez Jamesa Cooka, a jej powierzchnia wynosi tylko 75 metrów kwadratowych. Krajobrazy, jakie można z niej podziwiać z pewnością zostają na długo w pamięci turystów. Z kolei Bora Bora to kolorowy atol, który otacza powulkaniczny stożek. Obecnie jest to ośrodek turystyczny i centrum hodowli czarnych pereł.

Więcej o tym, co zwiedzić na Polinezji Francuskiej znajdziesz na https://dreamgo.pl/gdzie/polinezja-francuska

Jak podróżować między wyspami Polinezji Francuskiej?

Polscy obywatele po przyjeździe nie muszą okazywać wizy, jeśli nie planują pobytu dłuższego niż trzy miesiące. Co ciekawe ceny w hotelach i restauracjach są dość wysokie, ale na obrzeżach miast znajdują się nieco tańsze zakwaterowania do wynajęcia na wyspie Tahiti. Na innych wyspach archipelagu znaleźć można jednak tańsze noclegi i wyżywienie, a na dodatek nie ma tam problemu z zamianą gotówki, czy płatnością kartą. Na miejscu można wynająć samochód, motocykl lub rower, a także zwiedzać wyspy na własną rękę i podziwiać piękne widoki. Na większych wyspach popularne są jeszcze wycieczki konne i można wykupić rejsy luksusowymi jachtami.