Spływy Piaśnicą – ciekawa atrakcja

Poszukujesz nietypowej i pozostającej na długo w pamięci atrakcji wakacyjnej czy weekendowej? Znakomitym pomysłem dla całej rodziny mogą okazać się spływy Piaśnicą. Rzeka ta przepływa przez malowniczy Kaszubski Park Krajobrazowy i oferuje rzadko spotykane warunki dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Sprawdź, dlaczego spływ kajakowy właśnie w tym miejscu stanowi dobry pomysł.

1. Spływy Piaśnicą w praktyce

2. Spływy kajakowe – jak się do nich przygotować?

3. Zalety spływu kajakowego Piaśnicą

Spływy Piaśnicą umożliwia wyznaczona, mająca ok. 17 km trasa – dostępna dla każdego, bez względu na poziom zaawansowania w kajakarstwie. Podczas spływu uczestnicy mają szansę podziwiać urokliwe krajobrazy oraz dziką przyrodę z bliska.

Spływy Piaśnicą w praktyce

Spływ Piaśnicą można rozpocząć w bardzo różny sposób – szczególnie dobrym pomysłem wydaje się natomiast Jezioro Żarnowieckie, a konkretnie śluza łącząca je z rzeką stanowiącą trasę spływu. Punktem, do którego docierają uczestnicy są – pozwalające od razu znaleźć transport powrotny i pozostawić kajaki – Dębki, czyli lokalizacja najpiękniejszej, zdaniem wielu, plaży w Polsce. Spływ tą trasą trwa ok. 1,5 do 2,5 godzin, w zależności od tempa podróżujących.

Cała trasa jest dobrze oznakowana, a osoby, które interesują spływy kajakowe rzeką Piaśnica, często mogą natrafić na informację, że jej nurt określa się mianem leniwego. Oznacza to, że trasa nie powinna sprawić problemu nawet niedoświadczonym, dzięki czemu bezpieczne spływy kajakowe Piaśnicą do morza ucieszą całą rodzinę, włącznie z dziećmi.

Spływy kajakowe – jak się do nich przygotować?

Aby w pełni wykorzystać potencjał spływów kajakowych, warto zatroszczyć się o odpowiednie wyposażenie. Wypożyczalnie udostępniające kajaki i organizujące spływy kajakowe Piaśnicą do Morza Bałtyckiego oferują kompletny sprzęt do takiej wyprawy. Przygotowują także bezpieczne miejsce wodowania sprzętu. Dodatkowo warto zadbać o wodę i przekąski, a także przygotować ubranie, chroniące i przed wodą, i przed nadmiernym słońcem.

Jeśli zwieńczeniem eskapady ma być nocleg, można skorzystać z namiotów lub z bazy noclegowej, jaką oferuje docelowa miejscowość – Dębki.

Zalety spływu kajakowego Piaśnicą

Spływ Piaśnicą to nie tylko wspaniała okazja do aktywnego wypoczynku i obcowania z przyrodą, ale także świetna zabawa dla rodziny czy znajomych. Stopień zaawansowania nie ma w tym przypadku kluczowego znaczenia, dlatego nawet osoby, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z kajakami, mogą spróbować swoich sił.