Najlepsze marki kurtek zimowych – wybierz ciepłą kurtkę na sezon 2022/2023

Zakup kurtki zimowej to niełatwe zadanie. O tej porze roku ważny jest bowiem nie tylko wygląd kurtki, ale i to, by zapewniała nam maksymalny komfort termiczny. Dlatego też przy wyborze kurtki zimowej musimy zwrócić uwagę na wiele kwestii. Sprawdźmy, które z nich są najważniejsze i dowiedzmy się, jakie są obecnie najlepsze marki kurtek zimowych. 

Idealna kurtka zimowa — jaka powinna być?

Jeśli planujemy zakup jednej, ale naprawdę porządnej kurtki na zimę, powinniśmy bardzo dokładnie przemyśleć, jakiego produktu szukamy i czego od niego oczekujemy. Przede wszystkim, kurtki zimowe powinny spełniać kilka podstawowych zadań. Tym najważniejszym jest oczywiście zapewnianie ciepła. Im go więcej, tym lepiej. Pod tym względem warto dopasować kurtkę do warunków pogodowych, w jakich będziemy ją nosić.

Lekkość i swoboda

Idealna kurtka zimowa grzeje i zatrzymuje ciepło, ale jednocześnie nie jest zbyt gruba. Przede wszystkim nie może krępować naszych ruchów. Musi zapewniać nam maksymalną ich swobodę. W dzisiejszych czasach istnieją na szczęście materiały, które zaskakują swoją lekkością w porównaniu do tego, jaki komfort termiczny zapewniają.

Ochrona przed wilgocią

Zima to nie tylko zimno, ale i śnieg. Dlatego właśnie zimowa kurtka wykonana powinna być z materiału odpornego na wilgoć. Dobrze, jeśli tkanina zewnętrzna wyposażona jest w dodatkową ochronę w postaci membrany. Oczywiście warstwa wierzchnia może być też później zaimpregnowana. Dzięki temu, nawet podczas intensywnych opadów, kurtka pozostanie sucha i żadna wilgoć nie przedostanie się pod jej powierzchnię.

Ochrona przed wiatrem

Przy wyborze kurtki musimy mieć także na uwadze wiatr. W końcu przy minusowych temperaturach jest on jeszcze bardziej dotkliwy. Najlepiej więc wybrać kurtkę, której zamek błyskawiczny zabezpieczony jest dodatkową warstwą materiału. Do tego koniecznie kaptur, który będzie dobrze chronił przed silnymi porywami. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest odpinany kaptur, który można ściągnąć, gdy pogoda jest przyjazna.

Dopasowanie i estetyka

Kurtki zimowe muszą też pasować do reszty elementów garderoby. Jeśli chcemy kupić jedną, niech będzie spójna z naszym stylem i ubraniami, które nosimy na co dzień. Dzięki temu łatwo nam będzie skomponować stylizacje na wszelkie okoliczności.

Najlepsze marki kurtek zimowych

W sezonie zimowym w sklepach dosłownie roi się od grubych kurtek na tę porę roku. Jednak jeśli chcemy dla siebie taką, która będzie jednocześnie ciepła, stylowa i uniwersalna, a na dodatek posłuży nam dłużej niż tylko na jeden sezon, to stawiajmy jedynie na sprawdzone marki. Akurat w kwestii ubrań zimowych, producent ma niezwykle duże znacznie. Firmy specjalizujące się w tworzeniu takiej odzieży gwarantują najwyższą jakość. A to wszystko dlatego, że mają do dyspozycji specjalistyczne rozwiązania, najlepsze materiały oraz nowoczesne technologie.

Bez wątpienia jedną z najczęściej polecanych marek kurtek zimowych jest The North Face. To jeden z największych producentów odzieży outdoorowej na świecie. TNF zapewnia doskonałe rozwiązania na zimę. Są wśród nich na przykład lekkie kurtki puchowe. Oczywiście z naturalnego puchu, który zapewnia najwyższy poziom izolacji przed zimnem. Marka ma też w swojej ofercie kurtki 2w1, a także modele z odpinanym kapturem, które doskonale sprawdzą się zarówno podczas mrozów, jak i nieco cieplejszych dni. Funkcjonalność to znak rozpoznawczy The North Face! Duży wybór kurtek zimowych tej marki znajdziemy na https://warsawsneakerstore.com/menu/odziez/meskie/the-north-face/c/kurtki.

Kurki zimowe naprawdę dobrej jakości znajdziemy także w ofercie kilku popularnych marek sportowych. Ciekawe propozycje ma na przykład Adidas, Nike, czy też Vans.