Dlaczego Korfu?

Co warto zwiedzić na wyspie Korfu?

Ta zielona wyspa jest grecka, ale mało w niej widać wpływów tego kraju, bo władali nią Francuzi i Brytyjczycy. To wyspa gór, turkusowych, morskich zatok, pięknych plaż i pysznego jedzenia. Dlaczego na Korfu jest tylu turystów ? Bo to miejsce doskonale wpisuje się w cel wakacyjnych podróży.

Stolica wyspy.

Stolica Korfu łączy sobie Nową i Starą Fortecę. Labirynty wąskich uliczek tworzą specyficzny klimat miasta. Stare Miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Włoska architektura świadczy o wczesnych wpływach weneckich. Małe place i kamienne mury są tego dowodem. Z kolei Plac Spinada to architektoniczny styl Wysp Brytyjskich. Kawiarnie wzdłuż ulicy Liston powstały jako kopia paryskiej Rue de Rivoli.

Paleokastritsa.

To najbardziej malownicza miejscowość na Korfu z sześcioma turkusowymi zatoczkami i skalistymi wybrzeżami. Znajdą się tu także piaszczyste plaże, ale krystalicznie czysta woda to raj dla odkrywców podwodnego świata. Z miejscowości można wykupić rejs do pobliskich grot i jaskiń. Wzgórze pokrywają oliwne gaje, a widoki ze szczytów są bajeczne.

Przylądek Drastis.

Cape Drastis to cały wachlarz rozciągających się naokoło malowniczych widoków. Wybrzeże to ogromne rzeźby białych skał, o różnych kształtach. Kolor morza jest turkusowy, a w dolnej lagunie znajduje się malutka skalista plaża.

Agios Gordios.

Najpiękniejsza plaża wyspy, znajdująca się w wiosce Agios Gordios położonej na północno-zachodnim wybrzeżu Korfu. Miejscowość jest połączeniem malowniczych wzgórz, gajów oliwnych i winnic. Krystaliczne wody to okazja do kąpieli i zwiedzania podwodnego świata. Miejsce słynie z wodnych atrakcji dla całych rodzin. Sama plaża ma długość 2 kilometrów.

Angelokastro.

Zamek Aniołów, a właściwie forteca, która kiedyś broniła mieszkańców przed najazdem piratów. Roni ogromne wrażenie. Budowlę wzniesiono na stromym opadającym do morza klifie. Według przekazów historycznych miejsce to było stolicą wyspy Korfu i jedną z trzech najważniejszych fortyfikacji Grecji. Niestety obecnie są to już tylko ruiny zamku.