Święta i Nowy Rok w Szklarskiej Porębie – dlaczego warto?

Święta i Nowy Rok to czas, który większość Polaków najchętniej spędza w domu, w towarzystwie rodziny i najbliższych przyjaciół. Coraz więcej jednak osób decyduje się spędzić ten okres daleko od domu. Niektórzy wyjeżdżają za granicę, a inni starają się z naleźć ciekawe miejsca w kraju. Takim właśnie miejscem jest Szklarska Poręba, która gości wita wspaniałymi widokami, górskimi szlakami, ciekawymi tradycjami i niezapomnianym klimatem.

Szklarska Poręba – co warto o niej wiedzieć?

Szklarska Poręba to niewielkie, ale urokliwie położone miasto. Miejscowość rozłożyła się w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów pomiędzy Karkonoszami i Górami Izerskimi. Do granicy z Czechami jest stąd naprawdę niedaleko. Dość spora odległość od większych miast i osłonięcie kilkoma pasmami górskimi sprawiają, że klimat w Szklarskiej Porębie jest bardzo przyjemny – zdecydowanie górski, ale jednocześnie łagodny. Jednocześnie – co szczególnie warto wspomnieć – z tych samych powodów miasto cieszy się powietrzem wyjątkowej jakości, a ilość zanieczyszczeń jest niewielka. Z całą pewnością przyjezdni będą mogli tu zaczerpnąć pełne piersi czystego i rześkiego powietrza.

Otoczenie miasta stanowią przede wszystkim wspomniane już góry, które pełne są ciekawych szlaków pieszych i rowerowych. Karkonosze to miejsce o wyjątkowych walorach przyrodniczych, a Góry Izerskie przeciągają turystów zagadkową historią związaną z ostatnią wojną. Miasto oferuje turystom wiele atrakcji. Znaleźć tu można liczne zabytki, ale również restauracje, puby i wiele innych, dostarczających rozrywki miejsc.

Święta w Szklarskiej Porębie

Święta Bożego Narodzenia w górach to dla wielu czas magiczny. Niezwykłe otoczenie, w którym spędza się ten wyjątkowy czas, sprawia, że przeżywa się go szczególnie intensywnie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – niezależnie od tego, czy ważniejsze są dla odwiedzających tradycje religijne, czy też czas spędzony z rodziną. Ferie w Szklarskiej Porębie to przy tym możliwość spędzenia wolnego czasu w sposób bardzo aktywny. Pobliskie góry oferują liczne atrakcje miłośnikom sportów zimowych i pieszych wędrówek. W okolicy znajduje się wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia

Sylwester w Szklarskiej Porębie

Ci, którzy w Szklarskiej Porębie zdecydują się spędzić Sylwestra, na pewno nie pożałują. Co można tutaj robić? Absolutnie wszystko. Miasto – mimo że niewielkie – nastawione jest w dużej mierze na obsługę turystów i przyjezdni znajdą w nim wiele miejsc, w których można bawić się do białego rana. Coś odpowiedniego znajdą tu zarówno miłośnicy nowoczesnych, hucznych imprez, jak i ci, którzy czują się lepiej w bardziej kameralnych klimatach. I do tego niezapomniana, górska okolica oraz magiczny klimat zimowych Karkonoszy!

Baza noclegowa w Szklarskiej Porębie

Baza noclegowa w mieście dostosowana jest do potrzeb wszystkich odwiedzających. Znaleźć tu można niewielkie, ciche pensjonaty oraz duże, nowocześnie urządzone i oferujące gościom wiele atrakcji hotele. Zdecydowanie najlepsze apartamenty w Szklarskiej Porębie oferuje apart hotel Norweska Dolina, który znaleźć można pod adresemhttps://www.norweskadolinaresort.pl/apartamenty/norweska-dolina. To szczególne miejsce łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Klasycznie i wyjątkowo gustownie urządzone wnętrza współgrają tu z nowoczesnym, znacznie zwiększającym wygodę odwiedzających wyposażeniem.